gebze gelinlik mağzası gebzede bulunan gelinlik mağzamız haftanın yed günü açık olup sınırsız gelinlik provalarıile hizmetinize girmiştir gebze gelinlik firmazı ziyaret ederek hayelinizdeki gelinliği alabilir dilediğiniz gellinliği beğenene kadar prova yapabilirsiniz gezede hizmet veren gelinlik firmamız ın yanısıra çiçekçilik düğün fotorafçılığı ve kuaförlük hizmetimizle düğün evi konseptini sizler için kurduk sizlerin sadece hayelinizdeki gelinliği ve gelin olmayı hayel ettiğiniz gibi çıkmanızı sağlayacağız gebze düğün evi firması akademist çiçekiçilik kuruluşudur 

Akademist Gelinlik
İletişim Makaleler Videolar Albümler

Düğün Mekanı Ne Zaman, Nasıl Seçilmeli


 Seneye bugün ne yapıyor olacaksın? Hayalindeki düğünü organize edebilmen için düğün mekanını bir sene önceden seçmen gerekebilir! 

En Erken Ne Zaman Düğün Mekanı Seçebilirim?

Hem mekan sahipleri hem de organizatörler en çok 1 sene, en az 6 ay öncesindendüğün için mekan seçiminin yapılmasını şiddetle tavsiye ediyor. Yok artık, dediğini duyar gibiyim. Özellikle büyük şehirlerde her sene yapılan düğün sayısının yüzbinlerle ifade edildiğini, bu düğünlerin bir çoğunun haftasonu yapıldığını, dini bayramların da tarih seçiminde sana bazı kısıtlamalar getireceğini söylesem...Yeterince ikna edici olur muyum acaba?

Bütün bunlara ek olarak sen de pek çok gelin adayı gibi düğününü yaz aylarında yapmak niyetindeysen, seçeneklerin düşündüğünden de az olabilir. Kısacası düğün mekanını seçmek için acele et!

Peki En Geç Ne Zaman?

Eğer düğün mekanıyla anlaşmak konusunda önerilen süre olan minimum altı ay öncesini kaçırdıysan üzülme. Tarih yaklaştıkça azalan talep karşısında boş kalan günlerini doldurmak isteyen düğün mekanları fiyat kırıp sezona oranla daha uygun fiyatlar sunabilirler. Özellikle talebin çok da yoğun olmadığı ekim ve nisan ayları arasında bir tarihi tercih edeceksen, düğün bütçeni rahatlatacak indirimlerle uygun düğün mekanları bulabilirsin.

Diğer yandan, düğün mekanı rezervasyonunu bir sene önceden yapacaksan, fiyatların bir sene öncesinin tarifesine uygun olacağını ve bunun sana yaklaşık %30'luk bir avantaj sağlayacağını da unutma. Yani bu sene haziran ayında bir sonraki haziran ayındaki düğünün için yapacağın rezervasyonun fiyatı, bir sonraki senenin ocak ayında yapacağın fiyattan daha uygun olacak. Karar senin.Şehrindeki düğün mekanı indirimlerini görmek için tıkla!

Düğün Mekanı Bütçesine Dikkat

Düğün bütçenin en büyük kalemi olacak bu seçimi yaparken dikkat etmen gereken konuları Pink Wedding'den Özlem Cüneray şöyle özetliyor: " En önemli etken elbette düğün bütçesinin ne kadarının düğün mekanına aktarılacağı. Her düğün mekanının farklı maliyeti var. Örneğin bir kır düğünü mekanının fiyatı bir otel fiyatından daha düşük görünüyor olabilir. Ancak kır düğününde tüm hizmetler dışarıdan tedarik edileceği için operasyonel maliyetler yüzünden otel düğününden daha yüksek bir fiyata malolabilir. Çiftler düğün mekanını seçerken fiyata dahil olan tüm hizmetlerin yanı sıra mekanın gerektirebileceği ek masrafları da göz önünde bulundurmalılar."Şehrindeki düğün mekanlarının fiyatlarını merak ediyorsan tıkla!

En Önemli Etkenler

Diğer belirleyici etkenler arasında davetli sayısı, düğünün yapılacağı mevsim, düğün açık alanda olacaksa yedek kapalı mekanın olup olmadığı ve düğün mekanının çözüm ortaklarını tercih etmeme hakkının olup olmadığı geliyor. Örneğin iki yüz kişilik bir düğün için havuz başı mekanları tercih etmemelisin, havuzun etrafında davetlilerin birbirine ulaşmak için koşturmasını istemiyorsan elbette.

Ayrıca yağış riski olan ilkbahar ve sonbahar aylarında yapılacak düğünler için anlaşırken, düğün sırasında olası bir yağışta alternatif bir çözüm üretileceğinden emin olmalısın. Son olarak, kimi mekanların anlaşmalı olarak çalıştığı düğün organizatörü, düğün fotoğafçısı gibi çözüm ortakları vardır. Düğün mekanıyla yapacağın anlaşma, seni otomatik olarak bu firmalarla çalışmak zorunda bırakacak mı yoksa tercih etmeme hakkın var mı; bunu öğrenmelisin.

Uzmanlar Uyarıyor

Düğün organizatörlerinin ısrarla uyardıkları birinci konu düğün mekanının davetliler açısından kolay ulaşılabilir olması. Uygun fiyatlı olduğu için şehrin biraz dışında seçebileceğiniz bir düğün mekanı ulaşım problemi yüzünden katılımın azalmasıyla sonuçlanabilir. Limitli ve limitsiz içki sürelerinin de kısıtlı olabileceği, dikkat etmen gereken bir diğer nokta. Limitsiz içki tüm düğün boyunca mı yoksa gecenin belli bir saatine kadar mı sürüyor? Peki ya müzik yayını için bir saat kısıtlaması var mı?

Kıssadan Hisse

Özetle aktarmak gerekirse düğün mekanını seçmek için ideal zamanlama düğünden önceki 1 yıl ile 6 ay arasında. Kafanıza yatan mekanlar arasında eleme yaparken ise dikkat etmeniz gerekenler; fiyat, mevsim, davetli sayısı, mekanın yeri, içki ve müzik limitleri ve son olarak mekanın anlaşmalı olduğu çözüm ortakları. İşte düğün mekanı seçerken bilmen gerekenlerin tamamı bunlar.

SAYFALAR

GelinlikDamatlıkNişanlıkAbiyeBindallıDuvak

ALBÜMLER

Dantelli Gelinlik ModelleriStraplez Gelinlik ModelleriA Kesim Gelinlik Modelleri2015 Gelinlik ModelleriKabarık Gelinlik ModelleriSade ve Şık Gelinlik Modelleri

VİDEOLAR

En Trend Dans TürleriPhoto Boy Nedir ?Düğünde Kim Hangi Rolde ?Düğün Dansları İçin ParçalarYaz Gelin BuketleriDüğünlerde Ses Işık Ve Görüntü

MAKALELER

Düğün Mekanı Ne Zaman, Nasıl SeçilmeliDüğün Temasına Uygun MüziklerBalayında Nereye Gidilir ?En Yakın Gelin KuaförleriYurt Dışı Balayı TüyolarıGelin Makyajı Nasıl Yapılmalı ?

Copyright Akademist Gelinlik 2015. Tüm Hakları Saklıdır.

gebze deki gelinlik mağzamızda sınırsız prova ve zengin ürün çeşitleri